Żylaki w ciąży

   Twoje nogi są szczególnie obciążone w okresie ciąży. Muszą dźwigać dużo większy, niż do tej pory ciężar ciała. Przez zmiany hormonalne ścianki naczyń krwionośnych są osłabione, a dużych rozmiarów macica uciskając na miednicę utrudnia dopływ krwi do nóg. Aby zapobiegać powstawaniu żylaków nie przemęczaj swoich nóg. Nie stój długo lub nie siedź w jednej i tej samej pozycji. Nie krzyżuj nóg, to utrudnia przepływ krwi. Kontroluj stan masy ciała. Odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, to poprawia krążenie w nogach i dbaj o codzienną, nawet minimalną gimnastykę. Jeśli żylaki są bardzo widoczne i sprawiają Ci ból, koniecznie musi wiedzieć o tym lekarz. Zaleci odpowiednie leczenie.

Specjalista odpowiada

Antykoncepcja hormonalna a rak piersi

   Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę stosować tabletki antykoncepcyjne w sytuacji, gdy moja mama chorowała na raka piersi? Jak wygląda leczenie hormonami w przypadku małych piersi?
   Wywiad obciążony występowaniem raka sutka w rodzinie nie jest przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Owszem, powiększenie piersi może nastąpić podczas stosowania preparatów antykoncepcyjnych. Lecz specjalne podawanie preparatów tylko z tego powodu - nie jest obojętne dla zdrowia kobiety i dlatego nie stosuje się leczenia hormonalnego w celu powiększenia piersi.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl