Żylaki w ciąży

   Twoje nogi są szczególnie obciążone w okresie ciąży. Muszą dźwigać dużo większy, niż do tej pory ciężar ciała. Przez zmiany hormonalne ścianki naczyń krwionośnych są osłabione, a dużych rozmiarów macica uciskając na miednicę utrudnia dopływ krwi do nóg. Aby zapobiegać powstawaniu żylaków nie przemęczaj swoich nóg. Nie stój długo lub nie siedź w jednej i tej samej pozycji. Nie krzyżuj nóg, to utrudnia przepływ krwi. Kontroluj stan masy ciała. Odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, to poprawia krążenie w nogach i dbaj o codzienną, nawet minimalną gimnastykę. Jeśli żylaki są bardzo widoczne i sprawiają Ci ból, koniecznie musi wiedzieć o tym lekarz. Zaleci odpowiednie leczenie.

Specjalista odpowiada

Ile czasu od zapłodnienia musi minąć, by móc stwierdzić ciążę?

   Po ilu dniach od zapłodnienia lekarz może stwierdzić ciąże i czy jest możliwe, że tydzień po zapłodnieniu występują zawroty głowy i złe samopoczucie?
   Objawy opisane przez Panią nie są charakterystczne dla ciąży i należą do objawów niespecyficznych. Na ich podstawie nie można postawić żadnego rozpoznania. Najwcześniej rozpoznać można ciażę wykonując test ciążowy lub oznaczając hormon betaHCG w surowicy krwi. Ginekolog może rozpoznać ciążę, gdy macica jest powiększona, a więc około 5-6 tygodnia ciąży. W badaniu USG można rozpoznać ciążę od około 6 tygodnia.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl