Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Czy jestem nosicielką HPV?

   Mój problem to hpv. Badani wykazały hpv 16 18 32. Stosowałam condyline, 3-krotnie krioterapię, która jest najbardziej skuteczna. Jestem właśnie tydzień po zabiegu. Przyjęłam szczepionkę silgard, we wrześniu będzie 3-cia, ostatnia. CO JESZCZE MOGĘ ZROBIĆ, BY ZATRZYMAĆ TEN WIRUS, BY NIE WYWOŁAŁ RAKA SZYJKI MACICY? Jeśli nie ma zmnian skórnych, to czy nie zarażam? Jeśli zaszczepię partnera, czy będzie on w pełni chroniony?
   Jest Pani nosicielką wirusa HPV. Nie ma skutecznego leczenia tego typu zakażeń. Wirus sam się z czasem eliminuje u większości kobiet. Zrobiła już Pani wiele, żeby pomóc własnemu organizmowi w eliminacji wirusa. Radzę wykonywać regularnie badania cytologiczne, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego w oparciu o sugestie cytologa. Badanie cytologiczne wykrywa stany przedrakowe, tzn. te, ktore predysponują do rozwoju raka i to jest w Pani przypadku najważniejsze. Jesli chodzi o partnera, to brak jest wyników badań dotyczących skuteczności szczepień u mężczyzn, ale mówi się o korzyściach z tego wynikających. Wirus może przenosić się na partnera/partnerkę mimo braku objawów klincznych.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl