Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Skórcze zwiastujące poród

   Witam, chciałabym wiedzieć, z jakimi odstępami występują skurcze zwiastujące poród? Czy zdążę jeszcze wziąć prysznic przed wyjazdem do szpitala?
   Najczęściej skurcze porodowe pojawiają się z częstością co 10-15 minut. Bywa, że częściej lub rzadziej. W miarę trwania porodu skurcze występują coraz częściej i są coraz większe. Poród może trwać 1 godzinę, może również trwać 24 godziny i dlatego nie wiem czy zdąży Pani wziąć prysznic przed wyjazdem do szpitala.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl