Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Badania prenatalne

   Chciałabym się dowiedzieć jakie są przeciwwskazania do wykonania badań prematalnych? "Wszędzie się słyszy i czyta", że warto robić takie badania, a ja chciałabym przeczytać informacje przeciw tej tezie.
   Badanie prenatalne to badanie materiału genetycznego płodu. Materiał uzyskuje sie drogą punkcji a więc metoda pobrania materiału do badań jest metodą inwazyjną i w związku z tym nie jest wolna od powikłań. Powikłania na szczęście zdarzają się bardzo rzadko ( w około 1%punkcji), dlatego jest to stosunkowa bezpieczna metoda. Najczęstsze powikłania to krwawienia, odpłynięcie płynu owodniowego, zakażenie a więc istnieje ryzyko wcześniejszego ukończenia ciąży. Podstawowe przeciwwskazanie do wykonania tego badania to brak wskazań.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl