Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Diagnozowanie PCOS

   Po badaniu USG stwierdzono PCOS. Poziom testosteronu wynosi 1,4 ng/ml. Czy na tej podstawie można stwierdzić PCOS?. Czy przyjmowanie tabletek Jeanie zmniejszy PCOS? Co to znaczy z badania cytologicznego cytologia II; komórki nabłonka w części z cechami pobudzenia.
   Nie, na tej podstawie nie można rozpoznać zespołu PCO. Zespół ten rozpoznaje się, gdy występują 2 spośród 3 następujących objawów: 1. zaburzenia miesiączkowania - długie, bezowulacyjne cykle 2. objawy androgenizacji i/lub podwyższony poziom androgenów 3. typowy dla PCOS obraz ultrasonograficzny. Przyjmowanie tabletek typu Jeaniane zmniejsza objawy androgenizacji i zapewnia regularne miesiączkowanie. Niektóre preparaty antykoncepcyjne stosowane są w leczeniu tego zespołu (o ile kobieta nie chce zajść w ciążę). Zespół PCO jest zespołem zaburzeń hormonalnych i metabolicznych. Nie można go wyleczyć, ale należy wyrównywać zaburzenia hormonalne.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl