Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

Wizyta u ginekologa i środki antykoncepcyjne

   Czy podczas pierwszej wizyty można od razu dostać receptę na środki antykoncepcyjne? Czy ginekolog może przepisać za jednym razem więcej niż jedno opakowanie tabletek antykoncepcyjnych? Mieszkam w tej chwili za granicą i nie jestem w stanie odwiedzać lekarza za każdym razem, kiedy skończą mi się środki.
   Preparaty antykoncepcyjne mogą być przepisane po stwierdzeniu braku przeciwwskazań, co czasami wymaga wykonania badań dodatkowych oraz po wykonaniu badania cytologicznego. Jeżeli więć ma Pani aktualny wynik cytologii i podczas pierwszej wizyty lekarz nie stwierdzi obecności przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji, będzie Pani mogła dostać receptę na środki antykoncepcyjne. Można zapisać maksymalnie tabletki na 3 cykle. Takie są przepisy. Wizyty lekarskie kosztują różnie.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl