Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

Antykoncepcja a soczewki kontaktowe

   Zaczynam stosować tabletki antykoncepcyjne, noszę również soczewki kontaktowe. Wiem ze zażywanie tbletek może powodować nietolerancje soczewek, bez których nie wyobrażam sobie życia. Czy w razie wystąpienia niepożądnaych objawów zmiana tabletek lub jakieś inne rozwiązanie jest w stanie zażegnać problem, czy będzie to oznaczało, że nie mogę stosować tabletek?
   U kobiet używających soczewek kontaktowych i stosujących antykoncepcję hormonalną stwierdzono zwiększone wysychanie spojówek i związane z tym zmiany. Bywa jednak różnie, nie zawsze soczewki są źle tolerowane. Trzeba spróbować, w razie pojawienia się dolegliwości tabletki można odstawić. Nietolerancja dotyczy wszystkich preparatów, jeśli więc wystąpi, to trzeba będzie wybierać.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl