Bóle głowy

   Czujesz go z jednej strony głowy lub przeszywa całą czaszkę? Pojawia się nagle, jest silny i tak samo szybko znika, czy może jest ciągły, uporczywy i nie widać jego końca? W każdym z przypadków musisz koniecznie powiadomić swojego lekarza prowadzącego. Jego przyczyny mogą być bardzo różne włącznie z chorobami uszu, oczu i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Pamiętaj, że bardzo niebezpieczne są bóle głowy pojawiające się wraz z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, wtedy natychmiast skonsultuj się z lekarzem. W przypadku tej dokuczliwej bolączki zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i unikanie zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeń. A co do środków farmakologicznych, przed sięgnięciem nawet po te dozwolone dla kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Specjalista odpowiada

Synechia sromu u 3-letniej dziewczynki

   Dziecko od urodzenia ma problemy. Pojawiają się częste zaczerwienienia i pieczenie w okolicy warg sromowych. Zaczęły sklejać się ok rok temu. Ginekolog rozkleił je, ale problem wraca znowu. Nie ma stwierdzonych bakterii w drogach rodnych i układzie moczowym. Co może być przyczyną sklejania i jak to leczyć?
   Zrost warg sromowych mniejszych występuje u małych dziewczynek. Czynnikami, które mogą powodować sklejanie, są: obcisła bielizna, otarcia powierzchni warg, stosowanie zasypek, niektóre środki do mycia, mocz, flora bakteryjna i pasożyty. Radzę przeanalizować, jak jest w przypadku córki i zgłosić się do ginekologa, na pewno pokaże Pani, jak właściwie dbać o higienę córki, co w znacznej mierze przyczyni się do zmniejszenia ryzyka nawrotu.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl