Bóle głowy

   Czujesz go z jednej strony głowy lub przeszywa całą czaszkę? Pojawia się nagle, jest silny i tak samo szybko znika, czy może jest ciągły, uporczywy i nie widać jego końca? W każdym z przypadków musisz koniecznie powiadomić swojego lekarza prowadzącego. Jego przyczyny mogą być bardzo różne włącznie z chorobami uszu, oczu i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Pamiętaj, że bardzo niebezpieczne są bóle głowy pojawiające się wraz z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, wtedy natychmiast skonsultuj się z lekarzem. W przypadku tej dokuczliwej bolączki zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i unikanie zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeń. A co do środków farmakologicznych, przed sięgnięciem nawet po te dozwolone dla kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Specjalista odpowiada

Nadżerka a ciąża

   Dzień dobry, Czy wypalanie nadżerki przed urodzeniem pierwszego dziecka może utrudniać zajście w ciążę lub stwarzać jakieś komplikacje w trakcie ciąży i przy porodzie?
   Na pytanie nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Po elektrokoagulacji nadżerki bywa różnie, czasami łatwiej, a czasami trudniej jest zajść w ciążę. Podobnie jest z komplikacjami. Obecność nadżerki stwarza większe ryzyko wystąpienia krwawień i stanów zapalnych, z drugiej jednak strony elektrokoagulacja może spowodować powstanie blizn i kłopoty z rozwieraniem się szyjki macicy podczas porodu.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl