Bóle głowy

   Czujesz go z jednej strony głowy lub przeszywa całą czaszkę? Pojawia się nagle, jest silny i tak samo szybko znika, czy może jest ciągły, uporczywy i nie widać jego końca? W każdym z przypadków musisz koniecznie powiadomić swojego lekarza prowadzącego. Jego przyczyny mogą być bardzo różne włącznie z chorobami uszu, oczu i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Pamiętaj, że bardzo niebezpieczne są bóle głowy pojawiające się wraz z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, wtedy natychmiast skonsultuj się z lekarzem. W przypadku tej dokuczliwej bolączki zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i unikanie zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeń. A co do środków farmakologicznych, przed sięgnięciem nawet po te dozwolone dla kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Specjalista odpowiada

Przestrzeń hyperechogeniczna na jajniku ?

    Mam 58 lat. Badanie ginekologiczne nie wskazywało na jakiekolwiek zmiany. Wynik badania USG macicy i jajników wykazał, że prawy jajnik 24x15, bez widocznych zmian. Jajnik lewy 32x14 z przestrzenią hyperechogeniczną o śr 5 mm. Jestem bardzo podenerwowana, tym bardziej, że bliska krewna zmarła na raka jajnika. Wizytę w poradni mam dopiero za miesiąc. Jestem zdecydowana poddać się operacji i usunąć cały jajnik. Jeżeli to ważne to endometrium macicy wynosi 3,6 mmm, jednorodne echogeniczne, linijne.
   Opisywana zmiana hyperechogenna jest prawdopodobnie małym pęcherzykiem lub torbielką i nie będzie wymagała żadnych działań, ponieważ jest maleńką zmianą łagodną, nie budzącą podejrzeń o nowotwór.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl