Bóle głowy

   Czujesz go z jednej strony głowy lub przeszywa całą czaszkę? Pojawia się nagle, jest silny i tak samo szybko znika, czy może jest ciągły, uporczywy i nie widać jego końca? W każdym z przypadków musisz koniecznie powiadomić swojego lekarza prowadzącego. Jego przyczyny mogą być bardzo różne włącznie z chorobami uszu, oczu i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Pamiętaj, że bardzo niebezpieczne są bóle głowy pojawiające się wraz z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, wtedy natychmiast skonsultuj się z lekarzem. W przypadku tej dokuczliwej bolączki zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i unikanie zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeń. A co do środków farmakologicznych, przed sięgnięciem nawet po te dozwolone dla kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Specjalista odpowiada

Ginekologia dziecięca

   Mam 14 lat i nie miałam jeszcze pierwszej miesiączki. Od 6 miesięcy wraz ze śluzem pojawiły się drobne czerwone kropeczki. Czy powinnam zacząć się denerwować?
   Musisz koniecznie zgłosić się do ginekologa, najlepiej takiego, który zajmuje się ginekologią dziecięcą. W Warszawie poradnia dla dziewcząt jest w Szpitalu Bielańskim i w Instytucie Matki i Dziecka. Plamienia w tym wieku mogą być prawidłowym objawem, ale mogą też wynikać np. z wad rozwojowych, stanów zapalnych, urazów i innych nieprawidłowości.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl