Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Brak miesiączki

   Dzień dobry! 9 miesięcy temu urodziłam syna. Karmię piersią. Nie mam jeszcze miesiączki, co mnie niepokoi. 6 miesięcy temu byłam u lekarza ginekologa, który poinformował mnie, iż do sześciu miesięcy mogę nie mieć miesiączki. Minęło 9 miesięcy. Czy mam się udać do lekarza, czy zbagatelizować ten problem? Proszę o pomoc, Pani doktor. Pozdrawiam.
   Tak długo, jak Pani karmi, może Pani nie miesiączkować. Jeżeli jednak to Panią niepokoi, radzę zgłosić się na badania do ginekologa.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl