Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Jakie sprawdzić, czy kobieta jest płodna?

   Za 2 lata chciałabym mieć dziecko. Jakie badania pozwolą wcześniej stwierdzić, czy wszystko ze mną jest w porządku?Jakie badania sprawdzają płodność?
   Nie ma badań które na 100 proc. potwierdziłyby płodność, i to zarówno kobiety jak i mężczyzny. U około 15 proc. małżeństw nie udaje się w ogóle ustalić przyczyn niepłodności. Badań oceniających płodność, jeśli nie ma takiej potrzeby, to znaczy, że nie jest to uzasadnione przyczynami medycznymi, nie wykonuje się jeśli nie minął przynajmniej 1 rok bezskutecznych starań o dziecko. W Pani przypadku nie ma sensu ich wykonywanie, chociażby z tego powodu, że w ciągu dwóch lat wiele może się wydarzyć, na przykład, czego oczywiście Panio nie życzę, może Pani zachorować na jakąś chorobę, która sprawi, że wykonane obecnie badania staną się nieaktualne. Dla Pani informacji podaję, że badaniami rutynowo wykonywanymi w celu oceny przyczyn niepłodności są: różne rodzaje badań oceniających występowanie jajeczkowania, Badania oceniające prawidłowość budowy narządu rodnego i drożność jajowodów, badania nasienia partnera, jeżeli jest taka potrzeba to również badania immunologiczne.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl