Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Źle się czuję po odstawieniu dziecka od piersi

   Miesiąc temu odstawiłam mojego rocznego synka od piersi. Czasem dziwnie się czuję, tzn. mam wrażenie, że odczuwam mdłości. Zastanawiam się, czy to jest wynik pracy hormonów?Nadmienię, że biorę tabletki antykoncepcyjne (Rigevidon), które brałam wcześniej, zanim zapalnowałam ciążę. Jednak wtedy nie czułam się tak jak teraz. Proszę o poradę, czy udać się do lekarza, czy też jest to zjawisko normalne.
   Nudności mogą występować podczas stosowania Rigevidonu. Trudno jednak ocenić, co jest przyczyną dolegliwości w Pani przypadku. Można spróbować odstawić tabletki na jakiś czas. Jeżeli nudności nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl