Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Nietrzymanie moczu po porodzie

   Urodziłam tydzień temu. Czy po porodzie naturalnym i szyciu krocza zdarza się nietrzymanie moczu? Muszę bardzo często korzystać z toalety, aby uniknąć wpadki.
   Nietrzymanie moczu po porodzie drogami natury zdarza się wcale nie tak rzadko. Najczęściej ustępuje samo z czasem. Na pewno wykonywanie ćwiczeń jest bardzo pomocne. Są różne rodzaje nierzymania moczu, niektóre leczy się podając leki, inne trzeba leczyć operacyjnie. Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że potrzeba częstego korzystania z toalety może wynikać ze stanu zapalnego dróg moczowych, radzę zgłosić się na badanie do ginekologa wcześniej niż 6 tygodni po porodzie.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl