Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Ginekologia dziecięca

   Mam 14 lat i nie miałam jeszcze pierwszej miesiączki. Od 6 miesięcy wraz ze śluzem pojawiły się drobne czerwone kropeczki. Czy powinnam zacząć się denerwować?
   Musisz koniecznie zgłosić się do ginekologa, najlepiej takiego, który zajmuje się ginekologią dziecięcą. W Warszawie poradnia dla dziewcząt jest w Szpitalu Bielańskim i w Instytucie Matki i Dziecka. Plamienia w tym wieku mogą być prawidłowym objawem, ale mogą też wynikać np. z wad rozwojowych, stanów zapalnych, urazów i innych nieprawidłowości.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl